• język migowy
  • e-mail
  • telefon: +48 32 43 11 641
  • lokalizacja
  • BiP
Strona główna/Aktualności/Scrapbook - Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat (..)

Scrapbook - Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat 1919-1921. Sukces Przedszkola "Promyczek"

30 04 2021 #Aktualności

“Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat 1919-1921”. Sukces Przedszkola „Promyczek” Aktualności30 Kwietnia 2021 

Przedszkole nr 1 z Oddziałem Integracyjnym "Promyczek" w Czerwionce - Leszczynach przeszło do finału XI edycji Konkursu - Edukacja regionalna w szkole Proszę Was, pozostańcie wierni temu dziedzictwu.... - Święty Jan Paweł II

Dla całej społeczności przedszkolnej, jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ nasze przedszkole bierze udział w tym konkursie od I edycji. Po 11 latach starań, wciąż z głową pełną pomysłów wreszcie zakwalifikowaliśmy się do IV etapu XI edycji Konkursu.
Nasze przedszkole zostało docenione przez wojewódzką komisję konkursową jako jedno z pięciu placówek, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu - finału.

Jesteśmy bardzo podekscytowani i z niecierpliwością czekamy na finał, ponieważ lubimy wyzwania.
Przedszkola zakwalifikowane do udziału w konkursie zobowiązane były do opracowania i realizacji projektu: "Nie tylko w pamięci. Utrwalamy ślady bohaterów i wydarzeń z lat 1919-1921. Powstania śląskie - wirtualnie i na papierze".

Naszym zadaniem było stworzenie scrapbooka -książki w formie, która zawierałaby informacje oraz ilustracje związane z naszym regionem - Gminą i Miastem Czerwionka - Leszczyny. Nasz scrapbook zawiera informacje o symbolach narodowych, ciekawostki dotyczące województwa śląskiego oraz Gminy i Miasta Czerwionka - Leszczyny. W scrapbooku opisano i zilustrowano najważniejsze informacje dotyczące trzech powstań śląskich i bohaterów naszego regionu, którzy przyczynili się do walki o Śląsk, byli to powstańcy - Teofil Biela z Czuchowa, Piotr Furgoł z Czerwionki oraz Jan Szuła z Przegędzy. Koordynatorami projektu były nauczycielki z Przedszkola nr 1 z Oddziałem Integracyjnym "Promyczek" Pani Maria Gilga, Pani Dorota Korzusznik oraz Pani Zuzanna Gojny.

W scrapbooku wykorzystano prace dzieci z grupy Biedronki. Drużyna, która będzie reprezentowała naszą placówkę to dzieci z w/w grupy - Maja, Patrycja, Nicola, Aleksandra, Paulina i Anna.

Nasze przedszkole pamięta i okazuje szacunek ludziom, którzy walczyli o wolność. Dzieci interesują się historią naszego regionu, odwiedzają miejsca pamięci, m.in. regionalne muzea i cmentarze.

Od zawsze organizujemy zajęcia, w których realizowane są treści z zakresu regionalizmu. Uczymy młode pokolenie szacunku oraz wzbudzamy w nich zainteresowanie czasami, w których nasz kraj walczył o wolność. Zapalamy w przedszkolakach iskierkę, która zaowocuje w przyszłości i nie pozwoli odejść w zapomnienie.

Dziękujemy Przyjaciołom naszego przedszkola - Panu Krzysztofowi Kluczniokowi oraz Panu Czesławowi Żemle za udostępnione materiały.

Nie znaleziono galerii.
do góry